Categories
Dom i ogród

Jak skutecznie walczyć z uciążliwymi owadami?

Komary, muchy, kleszcze, pluskwy i inne uciążliwe owady potrafią skutecznie uprzykrzyć nam życie. Jest to szczególnie przykre w czasie letnich wieczorów, gdy w końcu mamy czas, by siedzieć na świeżym powietrzu lub chcemy spać przy otwartych oknach. Zobaczmy, jak skutecznie z nimi walczyć.

Moskitiery

Wiele osób do walki z owadami latającymi we wnętrzach domów poleca montaż moskitier. W sklepach dostępne są zarówno takie do montażu na stałe, jak i montowane na magnesach, które można zainstalować bez żadnej ingerencji w ramy okienne. Dzięki ich instalacji można wieczorem mieć zapalone światło w domu, a jednocześnie nie trzeba się martwić, że owady wlecą do domu i będą nam przeszkadzać w spokojnym odpoczynku.

Świece przeciw owadom

W sklepach można znaleźć różne świece pomagające odstraszać owady. Jest to praktyczne rozwiązanie, gdy dokuczają nam głównie na tarasie i szukamy sposobu na to, by się przed nimi obronić. Świece lub pochodnie przeciw owadom można ustawić na stole, a jeszcze lepiej wokół stołu, by ich ogień stanowił zasłonę dymną i chronił biesiadników przed owadami.

Środki przeciw owadom

Dobrym rozwiązaniem jest również użycie specjalnych środków przeciw owadom. Może to być preparat na muchy, którym należy opryskać zewnętrzne części domu, by skutecznie pozbyć się uciążliwych owadów z okolicy. Może to być również środek do stosowania we wnętrzu domu, z pomocą którego można pozbyć się różnych owadów, które pojawiają się w naszych domach.

Rośliny pomocne w walce z owadami

Warto wiedzieć, że w walce z owadami mogą nam pomóc również niektóre rośliny. Komarzyca, geranium i lawenda zniechęcają komary, kocimiętka i wrotycz odstraszają kleszcze, a mięta i bazylia pozwalają nam walczyć z muchami. Warto zatem mieć te rośliny w donicach na oknach, na tarasie lub w jego bliskim otoczeniu. Większość z nich ma zapach przyjemny dla człowieka, więc ich obecność w ogrodzie będzie dla nas przyjemna, a jednocześnie pozwoli nam w naturalny sposób odstraszać owady.

Środki ochrony osobistej

Chcąc uniknąć nieprzyjemnych ugryzień komarów czy groźnych kleszczy można stosować również rozmaite środki ochrony osobistej. To zwykle preparaty w sprayu, którymi należy się spryskać, a ich zapach będzie odstraszać owady i chronić nas przed nimi. Takie środki warto stosować zawsze przed wyprawą do lasu czy na wieczorny spacer, ale wydaje się, że w domowym zaciszu czy na tarasie zamiast nich lepiej byłoby wybrać bardziej skuteczne metody walki z owadami, o których wspomniano powyżej.

Sprawdź też grzejniki elektryczne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *