Categories
Turystyka

5 miejsc wartych do zobaczenia w Kopenhadze

Kopenhaga, historyczna, młodzieżowa, hałaśliwa i wyrafinowana, może wiele znaczyć dla wielu ludzi. Jeśli jesteś młody, to jest to dosłownie plac zabaw, z najstarszymi na świecie parkami rozrywki i jednymi z najmodniejszych sklepów i nocników wszędzie. Dla miłośników kultury są tu zabytkowe pałace i muzea, w których można podziwiać skarby z epoki Wikingów i Brązu.

Copenhagen’s food-scene robi międzynarodowe fale, jak powie Ci mnogość restauracji z gwiazdkami Michelin, a miasto jest jedną z europejskich stolic designu od dziesięcioleci (Foodie? Check out this Copenhagen’s Culinary Experience Tour). Wszystko to składa się na dynamiczną, postępową i zabawną destynację w Danii.

  1. Ogrody Tivoli

Taka jest sława tego parku tematycznego, że niektórzy przyjeżdżają do Kopenhagi tylko po to, by odwiedzić Ogrody Tivoli.

A nawet jeśli nie masz nastroju na jazdę kolejką górską czy karuzelą, to dzięki romantycznym, XIX-wiecznym przedstawieniom Orientu jest to niezapomniane miejsce na zasadzkę.

Po Bakken, również w Kopenhadze, Tivoli Gardens jest najstarszym parkiem rozrywki na świecie, a jeśli masz ze sobą dzieci, to na niektórych z tych przejażdżek będą one miały czas swojego życia.

Na szczególną uwagę zasługuje Star Flyer, karuzela, która wędruje na rowerze na wysokości 80 metrów nad ziemią.

  1. pomnik małej syrenki

Ten natychmiast rozpoznawalny posąg siedzący na skale obok promenady Langelinie jest z pewnością najbardziej znanym zabytkiem w mieście.

Rzeźbiarz Edvard Eriksen stworzył syrenę w 1913 roku w hołdzie pisarzowi Hansowi Christianowi Andersenowi, a inspiracją dla jej powstania była tytułowa bajka Andersena.

Kiedy zbliżysz się do posągu, zaskoczysz się, jak niewielki jest on w rzeczywistości, ale będziesz musiał zrobić zdjęcie, ponieważ jest to po prostu jeden z tych międzynarodowych identyfikatorów.

  1. Strøget

Ta ulica dla pieszych ciągnie się i ciągnie, a bez względu na to, czy chcesz zrobić zakupy na wysokim poziomie, czy na wysokim poziomie, masz szansę znaleźć to, czego szukasz tutaj.

Jest to jedno z największych centrów handlowych na świecie, nawet jeśli ceny nie są dla osób o słabym sercu.

Jeśli chcesz znaleźć kilka niezależnych sklepów, podążaj za Strøgetem w kierunku Starego Miasta, a następnie spróbuj jednej z wąskich bocznych uliczek.

Znajdziesz tam wspaniałą mieszankę starych firm specjalizujących się w artykułach codziennego użytku i hipermarketów dla młodych fashionistów.

  1. Nyhavn

New Harbour w języku angielskim, ten historyczny obszar nadbrzeżny znajduje się obok XVII-wiecznego kanału, gdzie wciąż zacumowane są stare drewniane statki.

Po obu stronach kanału znajdują się wysokie malowane domy z lat 1600 i 1700, na parterach których znajdują się bary, restauracje i kawiarnie z siedzeniami na zewnątrz.

Trudno w to teraz uwierzyć, ale przez większą część jego istnienia była to zalążkowa część miasta.

Teraz jest to jedno z najlepszych miejsc do wypicia kawy lub piwa w lecie.

I jest to także wielki literacki punkt orientacyjny: Numery domu 18, 20 i 67 (oznaczone tablicą) były domem autora Hansa Christiana Andersena w różnych czasach.

  1. Nationalmuseet

Muzeum Narodowe w Kopenhadze jest taką atrakcją, w której można stracić wiele godzin nie zdając sobie sprawy.

Znajduje się tu niezwykłe bogactwo artefaktów, pochodzących z wszystkich epok przeszłości Danii.

Jeśli nie widzisz nic więcej, spójrz na Rydwan Słońca Trundholm. Jest to przedmiot z epoki brązu, datowany na 1400BC, z brązowym posągiem konia ciągnącego złoty dysk reprezentujący słońce.

Według mitologii nordyckiej Słońce przebiło się przez firmament w ten sposób, ciągnięty przez boskiego konia.

Wikingowie są również dobrze zakryci przez to muzeum, a wiele artefaktów z tej kolekcji zostało wysłanych na wycieczkę po świecie w 2014 roku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *