Categories
Turystyka

5 miejsc, które warto odwiedzić w Tallinie

Tallinn jest ukrytą perełką Europy, więc warto go odwiedzić, zanim przepełni go turysta. Jest tu wiele wspaniałych atrakcji do wyboru, więc każdy, od miłośników historii po miłośników sportu i artystów, może znaleźć w stolicy Estonii coś, w czym może się zakochać.

Miejsce Pamięci Russałki

Miejsce Pamięci Russałki jest jednym z najbardziej ikonicznych miejsc w Tallinie. Pomnik ten został zbudowany w 1902 roku przez Amandusa Adamsona dla uczczenia pamięci ludzi, którzy zginęli w 1893 roku, kiedy rosyjski okręt wojenny Rusałka (Syrenka) zatonął w drodze do Finlandii.

Plac Wolności

Plac Wolności to bardzo ważne historyczne miejsce w Tallinie. Plac ten był znany jako Plac Zwycięstwa w czasach Związku Radzieckiego i gościł wszystkie parady wojskowe, które obchodziły święta takie jak Dzień Zwycięstwa i Rewolucja Październikowa.

Park Kadriorg

Kadriorg Park jest jednym z największych i najpiękniejszych parków w Europie. Jeśli chcesz odpocząć w otoczeniu przyrody, nie powinieneś szukać dalej niż tutaj.

Tallinn Zoo

Tallinn Zoo to wspaniałe miejsce do oglądania zwierząt z całego świata w jednym miejscu. Jest to największe zoo w Estonii, w którym znajduje się ponad 13.000 zwierząt i jest idealne dla wszystkich grup wiekowych.

Plac Ratuszowy w Tallinie

Plac ratuszowy w Tallinie był zawsze najważniejszą częścią miasta, ponieważ od XI wieku służył jako rynek. Jeśli jesteś frajerem na Boże Narodzenie, musisz odwiedzić świąteczny jarmark, który zaczyna się pod koniec listopada.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *